Blog

Blog

5 zalet kartonów z tektury litej

Opublikowano: Kwiecień 3, 2021

Karton. Każdy z nas zapewne wie czym on jest, jak wygląda i gdzie najczęściej można się z nim spotkać. Jednak mało kto pamięta albo nawet wie o tym, że karton może mieć różne formy, a każda z nich charakteryzuje się trochę innymi właściwościami.

Więcej

Czym jest katalog FEFCO i jak z niego korzystać?

Opublikowano: Listopad 20, 2020

Podczas przeglądania naszej oferty trafić możesz na pojęcie katalog FEFCO”. Wiele osób zakłada, że jest to coś bardzo skomplikowanego i niezrozumiałego dla zwykłego Kowalskiego. W rzeczywistości jednak katalog FEFCO to sposób na uproszczenie sobie życia! Czym jest  i jak z niego skorzystać?

Więcej

Co to znaczy, że opakowanie jest kaszerowane?

Opublikowano: Czerwiec 9, 2020

Kaszerowanie jest bardzo popularną metodą uszlechetnienia druku, która pomaga  nadać produktom estetyczny wygląd. Metoda polega na sklejeniu ze sobą minimum 2 materiałów, w wyniku czego powstaje produkt grubszy, trwalszy i bardziej wytrzymały. Kaszerowanie można łączyć między innymi z takimi uszlachetnieniami jak: tłoczenie, foliowanie, hot-stamping, lakierowanie. Co jeszcze trzeba wiedzieć o tej metodzie?

Więcej

Charakterystyka pudełek fasonowych

Opublikowano: Styczeń 14, 2020

Pudełka fasonowe to nazwa opakowań tekturowych wykonywanych przy użyciu wykrojnika, czyli narzędzia do produkowania opakowań. Czym się one charakteryzują i jakie mogą mieć praktyczne zastosowania?

Więcej

Jak powstają pudła kartonowe? Tajniki produkcji

Opublikowano: Grudzień 19, 2019

Opakowania produkowane z kartonu są najpowszechniej wykorzystywanymi sposobami do zabezpieczania podczas transportu, konfekcjonowania i eksponowania towarów w miejscach sprzedaży. Wśród ich największych zalet są łatwość uzyskiwania praktycznie dowolnych kształtów, bardzo duże możliwości znakowania i uatrakcyjniania wyglądu, a także przystępne koszty wytwarzania. Pudła kartonowe mogą być dopasowane do wymagań każdego klienta zarówno pod względem wyglądu, jak i cech użytkowych. Sprawdźmy, w jaki sposób powstają opakowania kartonowe.

Więcej