Zastosowania kartonowych opakowań z nadrukiem

Pudełka kartonowe to nieodłączny element niemal każdego biznesu. Otwierając sklep internetowy, należy zastanowić się, w jaki sposób produkty będą docierały do klienta, jak będą pakowane. Przesyłka musi stanowić zabezpieczenie w podróży oraz wyglądać estetycznie. Wielu przedsiębiorców decyduje się na stworzenie pudełek z firmowym nadrukiem.

Czy warto zainwestować w kartony z nadrukiem?

Wizerunek firmy budowany jest na wielu poziomach. Jakość produktu to zdecydowanie jego najistotniejsza część, jednak w dzisiejszych czasach potrzeba więcej, żeby się wyróżnić. Należy zwracać uwagę na podejście do klienta i całościowy sposób prezentacji marki. Nie bez powodu mówi się o tym, że diabeł tkwi w szczegółach.

Opakowanie z nadrukiem z logo firmy wygląda niezwykle profesjonalnie. Karton z tłoczeniem wywoła bardziej pozytywny odbiór niż zwykła paczka z naklejonym listem przewozowym. Poza tym w ten sposób firma będzie w stanie lepiej zapaść w pamięć klientowi. Zainwestowanie w kartonowe pudła z nadrukiem firmowym to świetny sposób na dodatkowe wyróżnienie się na tle konkurencji.

Rodzaje opakowań z nadrukiem

Wybór rodzaju opakowań kartonowych powinien zależeć od specyfiki produktu i jego wagi. Do zapakowania stosunkowo lekkich przedmiotów idealnie nadadzą się opakowania z tektury litej.

Takie opakowanie może zostać ozdobione poprzez:

- lakierowanie UV,

- tłoczenie,

- hot stamping,

- wklejenie okienka z folii.

Jeśli zależy Ci na eleganckim wyglądzie i maksymalnej trwałości, skorzystaj z oferty opakowań kaszerowanych. Takie rozwiązanie pozwoli na dopasowanie opakowań do specyfiki Twojej branży, przy zachowaniu w pełni estetycznego wyglądu. W przypadku pudełek kaszerowanych również możliwe jest wykonanie na nich nadruku i tłoczeń.

Wzorzyste kartony świetnie sprawdzają się też jako element wystroju wnętrz. Doskonale nadają się do przechowywania wszelkiego typu bibelotów, pamiątek, kosmetyków czy chociażby dziecięcych zabawek. Dobór nadruku do kolorystyki pokoju sprawi, że takie pudełko będzie pełniło również funkcję dekoracyjną.