Charakterystyka pudełek fasonowych

Pudełka fasonowe to nazwa opakowań tekturowych wykonywanych przy użyciu wykrojnika, czyli narzędzia do produkowania opakowań. Czym się one charakteryzują i jakie mogą mieć praktyczne zastosowania?

Cechy charakterystyczne pudełek fasonowych

Głównym wyróżnikiem pudełek fasonowych jest wykonywanie ich bez konieczności używania taśmy klejącej (chyba, że życzy sobie tego klient), posiadają one bowiem zazębiające się elementy, które wymagają tylko odpowiedniego złożenia. Brak taśmy oczywiście nie oznacza, że są mniej trwałe. Wręcz przeciwnie - w naszej firmie boczne ściany pudełek fasonowych mogą być produkowane z trójwarstwowej tektury falistej, a nawet pięciowarstwowej, co sprawia, że uznawane są bardzo wytrzymałe. Aspekt ten ma duże znaczenie bowiem są one narażone na zniszczenia przy realizacji usług kurierskich.

Jakie są główne zalety pudełek fasonowych?

Poza wytrzymałością wynikającą z ich budowy, pudełka fasonowe mają również wiele innych zalet. Są ekologiczne, a także mają prostą formę, co jest zaletą w przypadku pakowania do nich przedmiotów. Na pudełkach fasonowych można umieścić również logo firmy oraz inne elementy identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa co sprawia, że często stanowią dodatkową, tanią formę reklamy.

Jakie zastosowanie mają pudełka fasonowe?

Pudełka fasonowe są na bardzo szeroką skalę używane przez przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą wysyłkową. Umieszczony w nich produkt jest potem transportowany poprzez firmę kurierską do klienta, który – co warte uwagi - często zostawia dostarczone opakowanie na własny użytek. Pudełka fasonowe sprawdzają się również jako ekologiczny sposób na pakowanie prezentów, a nawet do przewożenia jedzenia (mogą mieć kontakt z żywnością).

Jeśli poszukują Państwo wytrzymałego rodzaju opakowania dla swojego biznesu, pudełka fasonowe z pewnością okażą się najodpowiedniejszym wyborem. Mogą być wyposażone także w dodatkowe elementy, m.in. wkładki, obwoluty czy narożniki, dla lepszego zabezpieczenia artykułów oraz ich odseparowania.